PPCčkař Wanted!

Jsi tohle ty?

Supr! Jestli nám to má klapat, potřebuju určitý typ osobnosti. U kolika z následujících 6 bodů odpovíš „checked“?

  • Spolehlivost / ownership – když dostaneš zadaný úkol, očekávám, že bude hotový od A do Z. A tím nemyslím, že to musí být ten nejkvalitnější výstup na světě. Když ti zadám postavit zeď, neočekávám, že postavíš Sixtinskou kapli. Ale čekám, že zeď bude stát tam, kde jsme se dohodli, v den, na kterém jsme se dohodli, že ta zeď za 2 dny nespadne a že po sobě nakonec uklidíš všechnu maltu a suť. Že když nebudeš mít cíhly, prostě je objednáš nebo řekneš mně, ať ti je dodám. Ale pokud o tobě 2 dny neuslyším a zeď v uvedený termín stát nebude, budu se zlobit.
  • Preciznost – deset kampaní s jednou drobnou chybou je horší než jedna bezchybná kampaň. A zase, nemluvíme tu o Sixtinské kapli. Nečekám, že budeš mít v každé sestavě přesně 50 klíčových slov a na míru vytvořená custom publika. Ale pokud nastavíš vymazlenou kampaň a omylem jí zacílíš na Austrálii místo Rakouska, je to problém.
  • Organizovanost – všechny úkoly jdou přes Asanu, neodfajfkovaný úkol je nesplněný úkol, schůzka v kalendáři je zákon vytesaný do kamene. Jak moc osobně tohle pravidlo nesnáším, tak moc ho vyžaduji, protože bez jasného systému a procesů to prostě nebude fungovat.
  • Týmovost – a nemluvím teď o cringe teambuildinzích a pokecu v kuchyňce. Klidně buď podivný introvert. Ale pokud jsi vlk samotář, který sám nejlíp ví, jak věci mají být (byť by měl pravdu), tohle asi nebude práce pro tebe. Nechci, aby pro tebe tahle práce byla jen zastávka k něčemu lepšímu, chci posouvat podnikání. Chci společně diskutovat strategie kampaní i plány do budoucna. Zní to jako něco, co by tě bavilo?
  • Proaktivnost – nehledám člověka, kterého budu muset k práci dokopávat. Spíše naopak. Pokud zvládneš dokopat k práci mě, bude nám to fungovat skvěle.
  • Chuť se učit – zpátky k příkladu se zdí: nevíš jak umíchat maltu, jak se používá vodováha a jaký je rozdíl mezi lopatou a zednickou lžící? Je mi to jedno! Najdi si to na YouTube a nebo se mě zeptej. Udělal jsi chybu? Nevadí, stane se. Přiznej to a oprav to. Jediné na čem záleží je, aby ta zeď druhý den stála.
Je mi to jedno!

Kolik za to dostaneš a jak dlouho budeš pracovat?

– „Najdu si člověka, který za milion vyřeší všechny moje problémy.“
– „A kde vezmeš milion?“
– „To je jeho problém.“

No jasně, Láďo, další pracovní nabídka bez uvedeného platu a ještě se to snažíš shodit vtipem. Ano, je to vtip, ale zároveň je na něm hodně pravdy.

Úvazek: 1/8 – full
Máš kapacitu jen na čtvrt-úvazek? Nevadí. Chceš dělat na full-time? Nějak to vymyslíme. Pokud si v rozvrhu najdeš aspoň dvě hodiny denně na pořádnou práci, pojďme se spojit.

A s tím souvisí i odměna. Pokud na to máš, rád ti zaplatím nadstandardní odměnu. Jestli to bude 15, 50 nebo 100 tisíc záleží na úvazku a tvé odbornosti, ale určitě nehledám tu nejlevnější nabídku. Hledám člověka, se kterým vyděláme tolik, že peníze prostě nebudou problém.

Kde budeš pracovat?

Tohle je ta nejlepší (a zároveň možná nejhorší) část. Můžeš pracovat odkudkoli! Nemusíš vedle mě sedět každý den v kanceláři, můžeš být klidně na druhém konci světa. Pokud si párkrát do měsíce najdeš čas na nějaký videocall a pokud zvládneš být v pracovní dny v rozumné míře na příjmu, pracuj klidně z pláže nebo z tibetského kláštera.

Jak bude probíhat výběr?

Netuším. Nejsem nadnárodní korporát a nehledám prodavačku za kasu. Hledám mopslorožce, který se mnou bude na stejné vlně. Nevím, kolik se vás ozve. Napiš mi přes dotazník a já ti odpovím. Nejspíš budu chtít splnit pár vzorových úkolů a popovídat si alespoň přes obrazovku.

OK, hurá do práce?

Vyplň prosím dotazník a měj se mnou trpělivost. Slibuju, že se nejpozději do týdne ozvu. Pokusím se… (psal jsem že hledám HR manažera?).